Wpisy użytkownika Zielinka z dnia 27 marca 2014

Liczba wpisów: 1

zielonakraina
 

z.jpg


Największym skarbem człowieka jest jego wyobraźnia. Niczym narzędzie wytrawnego malarza tworzy najpiękniejsze pejzaże, a szary dzień przeistacza w usianą mgłą tajemniczą krainę. Cała ta magia dzieje się za pomocą słów, a książki to ich największa skarbnica.
Książki mają wielką moc. Potrafią wzbudzić w czytelniku najróżniejsze emocje. Czytamy, żeby przeżyć różne przygody. Książki są także groźnym narzędziem, doprowadzającym nawet do zmiany ustroju. Siła literatury jest nieoceniona. Tym bardziej gdy ich użytkownikiem jest dziewczynka, która siłą wyobraźni i marzeń potrafi poradzić sobie z trudami wojny.

"Złodziejka książek" przedstawia wojenną rzeczywistość oczami dziewczynki. Razem z przyjacielem Rudym nie rozumieją, dlaczego manifestacyjnie pali się różne książki. Ich niewinność jest pokrzepiająca. Widz zdaje sobie sprawę, że to dorośli wymyślają zasady i nikt nie rodzi się zły. To otoczenie zmienia człowieka, środowisko, w którym się wychowuje i żyje.
Liesel, dzięki pomocy nowego taty, znajduje swoje miejsce w świecie. Hans jest ostoją dla młodej dziewczyny. Jest nie tylko jej opiekunem, ale również przyjacielem, mentorem, którego tak bardzo potrzebuje. Dla dziewczynki ucieczką od nieprzyjaznego świata jest literatura. Książki to całe jej życie...

zz.jpg