Wpisy użytkownika Zielinka z dnia 23 kwietnia 2012

Liczba wpisów: 1

zielonakraina
 
W powieści przeplatają się ze sobą losy trzech przyjaciółek, Weroniki, Aldony i Miśki. Dziewczyny różnią się od siebie diametralnie, a mimo to utrzymują bliskie relacje. Można powiedzieć, że każda z nich jest na swój sposób spełnioną kobietą.
Życie Weroniki wydaje się być spełnieniem marzeń, jest uznaną artystką, jej obrazy sprzedają się niczym ciepłe bułeczki, a życie rodzinne wydaje się być idyllą. Ma kochającego męża, dwójkę wspaniałych dzieciaków i wierne przyjaciółki. A jednak czegoś w jej życiu zabrakło, czy nie będzie za późno, gdy zorientuje się, co naprawdę może stracić?
Aldona jest jakby przeciwieństwem Weroniki, mimo iż obydwie są malarkami to ich życie nie układa się tak samo. Aldona samotnie wychowuje nastoletnią córkę, zmaga się z problemami finansowymi i stara się jakoś powiązać koniec z końcem.
Miśka jest dziennikarką z działu kultury, lubi to co robi, ale praca nie jest da niej najważniejsza. Ceni sobie przyjaźń z dziewczynami i gotowa jest poświęcić czas na jej pielęgnowanie. Jednak jej życie to pasmo nieudanych związków i dziwnych relacji z rodzicami, Miśka cały czas szuka.
"Bratnie dusze" to książka wielopłaszczyznowa, opowiada o związkach damsko-męskich, relacjach między matką, a córką, ale także o przyjaźni. Książkę czyta się z przyjemnością, jej niezobowiązujący ton idealnie pasuje na weekendowe lenistwo. Hanna Cygler pokazała, że nie ma na świecie nic ważniejszego od bratniej duszy...

dusze.jpg